Letošním laureátem Ceny Josefa Škvoreckého se stal prozaik a dokumentarista Martin Ryšavý (1967). Odměnu dvou set padesáti tisíc korun si odnesl za svůj loňský román Vrač.

Vítězný román se stejně jako předchozí autorův titul Cesty na Sibiř odehrává v ruském prostředí. Přináší dravý proud vyprávění z úst zkrachovalého ruského divadelníka, přičemž Martin Ryšavý vycházel ze skutečných záznamů "pábení" svého ruského přítele. Z tohoto verbálního základu pak budoval svůj román, který podle něj přináší "radost z toho, že můžu poslouchat vyprávění, které se obrací ke mně a dává mi možnost něco důležitého pochopit, i zoufalost agresivity řečového proudu, který vás v určitých chvílích může až znásilňovat".

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.