České společnosti dokázaly svým akcionářům v roce 2010 zhodnotit vložené peníze lépe než v předchozích letech. Vyplývá to z žebříčku vytvářeného Českou kapitálovou informační agenturou (ČEKIA) EVA TOP 100, který se výnosností investovaného kapitálu zabývá.

V celkovém pohledu si české společnosti sice pohoršily, může za to ale hlavně prudký propad ČEZ. Ten se přesunul z čela žebříčku až na jeho úplný konec, a to především kvůli hospodářským výsledkům v minulém roce, kdy se snížil čistý zisk oproti roku 2009 o 9 procent.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.