Zatímco ještě spíte, ve vaší ložnici se samy roztáhnou rolety. Díky tomu se probudíte. Vstanete a z kuchyně už vám voní připravená káva. Tu neuvařila manželka ani hospodyně. Kávu v přesně daný čas a tak, jak ji máte rádi, obstarala takzvaná inteligentní domácnost. Stále to sice zní trochu jako sci-fi, ale takhle naprogramovat můžete dnes doma už skoro všechno.

Po ranní hygieně zapínáte televizor, který vám nabídne počasí z vaší domácí meteostanice, abyste se mohli rozhodnout, co si vezmete na sebe. Manželka odváží děti do školky a vy jdete do práce. Inteligentní dům pozná, že odcházíte, zhasne za vás světla a zapojí bezpečnostní systém. Ten je imunní vůči vašim domácím mazlíčkům, takže se mohou pohybovat po bytě, aniž by systém nahlásil poplach. Po vašem odchodu se zatáhnou bezpečnostní rolety. Z kuchyně vyráží robotický vysavač, aby uklidil, než se vrátíte. Systém snižuje výkon topení na míru temperování, ale včas před tím, než se vrátíte, zase zatopí. Veškerá technika, spotřebiče i přístroje jsou v inteligentní domácnosti napojené na centrální systém. Celý byt tak ovládáte speciálním ovladačem, tabletem či chytrým telefonem, v nichž jsou aplikace napojené na inteligentní systém domu. Vy máte vše pod kontrolou na displeji. Dům můžete dokonce řídit i přes webové rozhraní odkudkoli.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.