S Radúzem a Mahulenou se v Národním divadle Brno ocitáme v lese mezi fialovými muchomůrkami a černými myslivci, ve světě psychedelické pohádky. Úzkostný sen milenců se v ní potkává s otevřenou, ale vnitřně cudnou erotickou fantazií.

Alternativní režisérské duo SKUTR, Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský, vstoupilo poprvé na velké jeviště kamenného divadla nekompromisně po svém, ale také s pokorou k textu a autorovi.

Motivy a mýty

Klíč, který si Skutři zvolili, kupodivu odemyká zámky mytického příběhu bez skřípotu, s milou nadsázkou a srozumitelně, aniž by jej připravil o svébytnou poezii.

Sukova hudba, s níž je Zeyerova hra neodmyslitelně spojena, se v inscenaci stala jen jednou z utkvělých vzpomínek, které do mytického děje prosakují z kolektivního podvědomí. Stejně, jako pod kůží uvízlé střepy každodenní zkušenosti v podobě bájného jednorožce v barvách krávy Milky, motivu paroží, vulgárně laciné parády královny Runy nebo útržků z notoricky známých hitů, které běží hlavou zamilované Mahuleny.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.