Finsko je země akordeonistů a otužilců. Jeden z těch nejoriginálnějších, Kimmo Pohjonen, tvrdí, že se ve formě udržuje plaváním v zamrzlém jezeru. Své letošní album Uniko natočil s elitním newyorským ansámblem Kronos Quartet. Jeho koncertní premiéra proběhla už roku 2004 v Helsinkách. V Praze tuto sedmidílnou suitu spolu s Pohjonenem provede ve středu ve Veletržním paláci Proton Quartet z Finska a Pohjonenův dlouholetý spoluhráč na elektroniku Samuli Kosminen, který je též spoluautorem. Ten své elektronické krabičky ovládá od bicí soupravy. Všechny její součásti jsou opatřeny snímači, které spouštějí příslušné zvuky. Kosminen tak naživo vytváří natolik komplexní struktury nasamplovaných zvuků Pohjonenova akordeonu, jaké by na fyzický nástroj nikdy nebylo možné zahrát.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.