Tintin, Glum nebo příslušníci kmene Na'vi jsou jedna lehce bizarní rodina.

Postavu z nejnovějšího filmu Stevena Spielberga, nešťastníka z trilogie Pán prstenů i modré mimozemšťany z Avataru Jamese Camerona spojuje použití technologie motion capture.

Motion capture umožňuje za pomoci stovek kamer a speciálních čidel umístěných na těle a tvářích herců snímat každý jejich pohyb, gesto i mimiku a převádět je do digitálního obrazu.

Fotorealistický efekt

Cílem je fotorealistický efekt a co nejvěrnější iluze reality, kdy se animované postavy pohybují, mluví i chovají jako jejich skutečné herecké předlohy.

Technologie motion capture má všestranné využití, od lékařství, přes sport až k videohrám. Nebo všude tam, kde je potřeba simulovat pohyby a živou lidskou akci. Do filmu se rozšířila s rozmachem počítačové animace (CGI).

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.