Drobnou dámu v perfektně padnoucích červených šatech a černých lodičkách na vysokém podpatku byste možná na první pohled zařadili spíš jako vydavatelku nějakého prestižního módního časopisu. Konečně, kdysi se módě skutečně věnovat chtěla. Ilona Plšková je ale už tři roky generální ředitelkou továrny, která vyrábí letadla. Za tu dobu dokázala zdvojnásobit tržby fabriky, které před lety hrozilo, že skončí úplně. Letos v říjnu firma Aircraft Industries z Kunovic získala ve Zlínském kraji první místo v soutěži Hospodářských novin - Firma roku 2011. Pro ty, kterým snad název podniku nic neříká, jde o bývalý Let Kunovice, který od roku 1969 vyrábí dnes už legendární malá dopravní letadla L-410 pro devatenáct pasažérů. "Ty budeme i díky dotacím z ministerstva průmyslu a obchodu do roku 2015 výrazně modernizovat - budou létat dále a rychleji," říká šéfka továrny s osmi stovkami zaměstnanců.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.