Radní hlavního města Prahy se stále nemohou shodnout s městskými částmi na připomínkách k novému územnímu plánu. Soubor sedmdesáti námitek tak nechají rozřešit až zastupitele, kteří se sejdou příští čtvrtek 3. listopadu. A teprve pak radní sami rozhodnou.

"Počkáme, až nám zastupitelé 3. listopadu dají doporučení, zda připomínkám vyhovět, nebo ne," uvedl po jednání rady náměstek primátora Josef Nosek (ODS).

Jde přitom o pozoruhodný jev: radní totiž v minulosti už stovky námitek vyřešit dokázali. Teď se ale chtějí spolehnout na to, co si myslí zastupitelstvo Hlavního města Prahy. A to i přesto, že jde o jeden z případů, kdy rada má kompetenci k samostatnému rozhodnutí. Byť později formálně schváleném zastupiteli.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.