Starý pes, co se neustále honí za svým ocasem. Tak vidí Philipa Rotha (1933) porotkyně mezinárodní odnože Man Bookerovy ceny Carmen Callilová. A na protest proti ocenění amerického prozaika letos v květnu odstoupila, neboť prý píše pořád o tomtéž, to jest o chlapech a jejich prasečinkách. "Jako by vám seděl na obličeji a vy jste nemohli dýchat," nechala se slyšet dotčená porotkyně. Že by šlo o vyslovení skryté erotické fantazie? Ale ať si Carmen Callilová ponechá nejen je, ale i své scestné názory na dílo Philipa Rotha. Protože dnes není autora, který by tak skvěle popisoval souboje lidského rozumu a touhy a zároveň tak nenásilně propojoval, umocňoval vztah života a literatury.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.