Lesy u Lysé nad Labem už před několika staletími protínala zámecká jezdecká dráha. Nedaleko ní bylo v padesátých letech vybudováno dostihové závodiště, na kterém se poprvé startovalo v létě roku 1953, a závodí se tu dodnes. Největší událostí bývá Prvomájová steeplechase, které se účastní špičkoví koně a při níž tribuny praskají ve švech.

Velkou část života tu prožila Eva Palyzová, legendární dostihová jezdkyně, jež se pětkrát umístila ve Velké Pardubické, načež se dala na trénování. Právě ona se po roce 1989 zasloužila o to, že z Lysé nezmizeli rychlí koně a barevné dresy dostihových jezdců.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.