Přes více než rokem se firma rozloučila s úspěšným ředitelem Markem Hurdem, který nastupoval při ceně za akcii kolem 27 dolarů a odcházel při 46 dolarech za akcii. Netrvalo dlouho a stal se prezidentem společnosti Oracle. Larry Ellison, šéf Oraclu a Hurdův přítel, mimo jiné prohlásil, že HP udělalo s Hurdem největší chybu od doby, kdy Apple na konci osmdesátých let vyhodil Steva Jobse. Po Hurdovi do čela HP přišel Leo Apotheker, bývalý CEO dodavatele podnikového softwaru SAP. Během roku dokázal srazit cenu akcií HP na méně než 24 dolarů a udělat řadu kontroverzních a nedobře přijatých a hodnocených rozhodnutí. Za jedno z takových je mezi analytiky považována i koupě softwarové společnosti Autonomy za 10,3 miliardy dolarů.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.