V České republice začal zatím unikátní program SPINNET (Spolupráce-INovace-NETworking), který si vzal za cíl podpořit skomírající spolupráci mezi technicky zaměřenými univerzitami a firmami.
 
Nedostatek absolventů technických škol, nízká úroveň vzdělání a téměř nulová praxe absolventů se staly terčem kritiky i na pondělním sněmu Svazu průmyslu a dopravy. Ten byl pořádán na 53. Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně.
 
Projekt SPINNET byl připraven v rámci operačního programu EU Vzdělávání pro konkurenceschopnost a pod hlavičkou Společnosti vědeckotechnických parků ČR (SPVT) se ho účastní šest univerzit, státní agentura CzechInvest a šest vědeckotechnických parků.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru