Finanční trhy ženou svět vstříc další velké hospodářské krizi s nedozírnými politickými následky. Oficiální autority zejména v Evropě ztratily kontrolu nad situací. Je potřeba, aby tuto kontrolu získaly zpět a aby ji získaly hned.

K tomu je zapotřebí učinit tři smělé kroky. Za prvé se vlády zemí eurozóny musejí dohodnout na nové rámcové smlouvě, která by v měnové unii vytvořila společné ministerstvo financí. Velké banky musí být mezitím umístěny do správy Evropské centrální banky výměnou za dočasné garance a trvalou rekapitalizaci. A za třetí by pak ECB umožnila zemím, jako jsou Itálie a Španělsko, dočasně refinancovat dluh s velmi nízkými náklady.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.