Pohoří Javorníky na česko-slovenské hranici milovníci turistiky považují za skutečný klenot. "Líbí se nám, že se tu většinou chodí i jezdí na kole po nezpevněných cestách a pěšinách. Když pod sebou člověk cítí terén, má teprve pocit, že je opravdu v přírodě," říká Kristýna Králová z Prahy, která sem každoročně přijíždí na dovolenou.

Je pravda, že zatímco třeba na Šumavě nebo v Českém lese naprostá většina turistických tras vede po asfaltkách, které tu vybudovali pohraničníci, v Javorníkách budete šlapat zejména po jehličí a kamení, půjdete blátem i vysokou trávou. A právě tohle je skutečné blaho, shodují se všichni turisté, se kterými jsme tu mluvili.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.