Japonské bombardování a čínský entuziasmus

Vítězem 16. ročníku Literární ceny Knižního klubu se stal román Na řece, který vychází ze vzpomínek na dětství Taj--ťun Hejzlarové (1932), jež je sepsala se svým manželem, kunsthistorikem a sinologem. Vrací se na začátek druhé světové války, kdy byla Čína okupována japonskými vojsky a kdy lidé museli utíkat dál, až tam, kde byla šance přežít. Tyto hrůzy jsou v knize překryty lyrickým popisem tak příznačným pro dobu dětství - avšak zde vlastně tak nepřípadným. Opravdu jsou Číňani mentalitou tak odlišní, musí si položit čtenář otázku. A ta další je: Nebylo by přece jen účinnější ponechat text jakožto literaturu faktu?

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.