Obhájce titulu v italské lize tápe. AC Milán nedokázal ani na třetí pokus zvítězit. Nejbližší soupeř Plzně ve skupině Ligy mistrů doma remizoval 1:1 s Udine a zůstal je o bod před se svým velkým městským rivalem Interem, který po úterní porážce s nováčkem z Novary 1:3 a má jen jediný bod a odvolal trenéra.

Dosud stoprocentně úspěšné Udine poslal na San Siru do vedení ve 29. minutě nejlepší střelec Serie A z posledních dvou let Antonio Di Natale, který potrestal hrubou chybu domácího brankáře Christiana Abbiatiho. "Rossoneri" dokázali vyrovnat v 64. minutě, kdy se v jejich dresu poprvé trefil teprve osmnáctiletý Stephan El Shaarawy. Letní ofenzivní posila z Janova už po dvaceti minutách vystřídala zraněného brazilského útočníka Alexandra Pata.

Trenér Milána Massimiliano Allegri do dnešního utkání nasadil sestavu: Abbiati - Abate, Nesta, Thiago Silva, Zambrotta (85. Inzaghi) - Nocerino, Van Bommel, Seedorf - Aquilani (69. Emanuelson) - Pato (21. El Shaarawy), Cassano.

Milan - Udinese 1 - 1 Highlights e gol 21/09/2011

První bodové ztráty v sezoně utrpěly vedle Udine také Juventus Turín, Neapol a Cagliari.

Oslabený Juventus doma remizoval s Boloňou 1:1. "Starou dámu" poslal do vedení premiérovým gólem v klubu Mirko Vučinič, ale bývalý útočník AS Řím byl ještě před přestávkou po druhé žluté kartě vyloučen.

Neapol podlehla ve Veroně 0:1 Chievu, na jehož lavičce přihlížel první výhře týmu v sezoně bývalý sparťanský záložník Kamil Vacek. Cagliari podlehlo 2:3 Palermu.

4. kolo: AC Milán - Udine 1:1 (64. El Shaarawy - 29. Di Natale), Cesena - Lazio Řím 1:2 (14. Mutu - 48. Hernanes z pen., 54. Klose), Chievo - Neapol 1:0 (72. Moscardelli), FC Janov - Catania 3:0 (29. a 34. Palacio, 79. Constant), Fiorentina - Parma 3:0 (46. a 81. Jovetič, 61. Cerci), Juventus Turín - Boloňa 1:1 (29. Vučinič - 53. Portanova), Lecce - Bergamo 1:2 (25. Mesbah - 3. z pen. a 56. Denis), Palermo - Cagliari 3:2 (1. Zahavi, 15. Bertolo, 76. Miccoli - 84. Conti, 90.+1 Nainggolan).

1. FC Janov                    3 2 1 0 7:3 7
2. Juventus Turín           3 2 1 0 6:2 7
3. Udine                         3 2 1 0 5:1 7
4. Neapol                       3 2 0 1 6:3 6
5. Fiorentina                  3 2 0 1 5:2 6
6. Palermo                     3 2 0 1 7:6 6
7. Cagliari                      3 2 0 1 6:5 6
8. Novara                       3 1 1 1 6:5 4