Bruselští úředníci, kteří snídají v Neapoli, obědvají v Paříži a večeří v Reykjavíku, zakázali ruskému návrháři použít jako ochrannou známku srp a kladivo. V bývalých satelitech SSSR je prý tenhle znak v rozporu s dobrými mravy. Potřebujeme další důkaz "zpupnosti" evropeismu? Vždyť v naší suverénní zemičce máme stranu, která tenhle ztepilý symbol spojení dělníků a rolníků nabízí ve stáncích při oslavách Svátku práce.

A slovutní brněnští radní srp a kladivo vrátili na pomník rudoarmějců. Když ho zavilí antikomunisté chtěli zničit, bránila ho policie i ministerstvo zahraničí. Zkrátka co jsou dobré mravy, víme sami nejlíp. I bez komisařských mouder. Čest práci, Brusele!

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru