Mobilním operátorům v Česku by měla již brzy přibýt zajímavá konkurence. A navíc taková, kterou si budou muset sami pustit do svých sítí. Dosud nepříliš aktivní Český telekomunikační úřad chce zlepšit konkurenční prostředí na českém trhu, kde hlavně zákazníci z řad domácností volají za jedny z nejvyšších cen v Evropě.

Klíčem mají být podmínky aukce kmitočtů pro nové vysokorychlostní mobilní internetové sítě, která se bude konat příští rok. Regulátor si v nich plánuje vymínit, aby tři velcí operátoři - pokud se budou chtít aukce účastnit - nabídli svou nynější síť velkoobchodně i menším zájemcům.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Telekomunikační regulátor chce zvýšit konkurenci na trhu. Virtuální mobilní operátoři mohou pomoci snížit vysoké ceny.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.