Nejnovější román francouzského autora Michela Houellebecqa právě vyšel česky. Nakladatelství Odeon jej přineslo s titulem Mapa a území v překladu Alana Beguivina. V románovém příběhu spisovatel mimo jiné zinscenoval vraždu postavy jménem Michel Houellebecq.

Za Mapu a území vloni získal Michel Houellebecq (1958) prestižní Goncourtovu cenu. Autor vnímaný jako kontroverzní tak obdržel tradiční francouzskou literární cenu. A tento verdikt pobouřil prozaika Tahara Ben Jellouna, který byl členem poroty, z níž na protest vystoupil. "Michel Houellebecq byl dokonce soudně popotahován za to, že řekl, že islám je nejstupidnější náboženství na světě a že se třese nadšením pokaždé, když zemře nějaký Palestinec... Kdyby totéž, co říká o Arabech, řekl o Židech, tak už o něm nikdo nikdy neuslyší, chápete," řekl Tahar Ben Jelloun v květnu v rozhovoru pro HN.

Zatím jste si přečetli 70 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.