Zhusta vyjadřovaná obava, že protiromské protesty na severu Čech by mohly přispět k politickému vzestupu pravicových extremistů, je přehnaná: dokud je dav na náměstí patřičně naladěn, akceptuje kohokoli, kdo pronese projev, který s tím naladěním souzní. To ale ještě neznamená, že z chvilkového uspokojení ("ten chlapík je dobrej, nesnáší Cikány stejně jako my!") vznikne dlouhodobá sympatie. Češi nemají k pravicovému extremismu vřelý vztah, což se opakovaně potvrzuje ve volbách. V národě, který při každé příležitosti zdůrazňuje, že patří k "vítězům druhé světové války", může kupříkladu neonacismus těžko najít příznivou odezvu. Současně pravicoví extremisté nemají - naštěstí - k dispozici výrazného a šikovného "lídra", který by silnější skupinu lidí zblbnul: pravidelně se objevují jen parodie politiků typu pana Vandase.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.