Na Letenské pláni by se už za rok mohlo legálně grilovat. Vzniknout by měla tři až čtyři pikniková místa. Ta budou vybavena stoly, lavicemi a napevno zabudovaným ohništěm s roštem. "Musíme se dohodnout s pražským magistrátem a vyvolat o tom jednání. Připravujeme to na příští léto. Vytipovali jsme několik míst v blízkosti Letenské pláně. Nechceme budovat grilovací a piknikovací místa přímo v Letenských sadech, tam by to nebylo vhodné. Záleží ovšem na shodě s magistrátem, protože on se o parky stará," řekl zástupce starosty Prahy 7 Josef Neuberg.

Nyní se v Praze dá legálně rozdělat oheň a grilovat na sedmi místech. V Kunratickém lese, Ďáblickém háji, Hloubětíně - za mosty, v Prokopském údolí-Klukovicích, v Řepském areálu, v lesoparku Hostivař a v Divoké Šárce. Ke standardnímu vybavení patří ohniště, dřevěný piknikový stůl s lavicemi a odpadkový koš. Pikniková místa budou postupně vybavena i mobilními toaletami. U každého piknikového místa by měla být připravena i hromada dřeva. To pravidelně doplňují pracovníci Lesů hlavního města Prahy. "Samozřejmě se může stát, že bude dříví vybrané a nedoplněné. Všechna místa ovšem jsou u lesa a není problém si vzít ležící větve z lesa," řekla mluvčí pražského magistrátu Tereza Krásenská.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.