Poradenská firma KPMG chce během příštích tří let přesunout 180 pracovních míst z Německa do České republiky. Podle německého deníku Tagesspiegel má firma z Berlína do Prahy přesunout oddělení lidských zdrojů a finančních služeb.

KPMG je celosvětová síť poradenských společností poskytujících služby v oblasti auditu, daní a poradenství. V Německu zaměstnává 9000 lidí na více než 20 místech. Jedno z největších z nich sídlí v Berlíně.

V Česku je řetězec KPMG zastoupen společností KPMG Česká republika, s.r.o., která byla založena v roce 1990. Řídícím partnerem společnosti s 800 zaměstnanci je od loňského roku jeden z jejích zakladatelů Jan Žůrek.

Od letošního ledna pracuje pro společnost bývalý guvernér ČNB a vítěz pražských voleb s TOP 09 Zdeněk Tůma.

KPMG působí ve 146 zemích a zaměstnává na 140.000 lidí. Celosvětové tržby sítě KPMG dosáhly za fiskální rok končící 30. září 2010 hodnoty 20,63 miliardy dolarů (359 miliard Kč). V ČR dosáhla KPMG ve fiskálním roce 2010 tržeb téměř 1,4 miliardy Kč.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru