Něco pythoreskního, Wittgensteine!

Družina, která v letech 1969-1983 kralovala umění skeče a všímala si frází zamořujících humanitní vědy. Vklad Monty Pythonů do dějin myšlení tudíž není popkulturní prejt, zvlášť zatváří-li se Michael Palin jako španělský inkvizitor, jenž nikdy nespí. Dvacet esejů zámořských filozofů při rozboru pythoreskního komična nutně vede k Wittgensteinovi, dále jsou přivoláni i Hume, Nietzsche, Bergson, Foucault a Wittgenstein. Zůstat přitom pořád vtipný je pro autory stejně obtížné jako shrnout Proustovo dílo v patnácti vteřinách, ale jejich argumenty jsou konzistentní a prodchnuté průzkumem fenoménu absurdity.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.