Pokud si podnikatelé nedají pozor, může je právník nechat vykrvácet ve vleklém soudním sporu. Často se tak obrací na alternativní způsoby řešení sporů, v Česku zejména na rozhodčí řízení, říká František Honsa, partner BBH a člen předsednictva Rozhodčího soudu při HK ČR a AK ČR. Když si ale podnikatel zvolí rozhodčí řízení, přichází třeba o možnost odvolání a nechá svůj spor rozhodnout třetí osobu. Mnozí podnikatelé to oceňují kvůli rychlosti, jiným to vadí, pokud rozhodce neposoudí případ kvalitně.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • JAK VYŘEŠIT SPOR? Při výběru rozhodčí instituce je třeba zvážit i možnou národní předpojatost, říká František Honsa, partner BBH.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.