Televizní diváky v Česku čeká seriálový podzim. Po Nově a Primě, které svá programová schémata zveřejnily v uplynulých týdnech, včera poprázdninovou nabídku odtajnil i první kanál České televize. Také ČT1 sází hlavně na nové původní seriály a televizní cykly s plejádou českých hvězd.

Klasik Čapek od mladých tvůrců

Nedělní večery budou patřit novým adaptacím Karla Čapka a jeho detektivních Povídek z jedné a druhé kapsy. Stanou se přímou konkurencí primácké show Česko Slovensko má talent a nových dílů Soukromých pastí na Nově. V cyklu Čapkovy kapsy dostali příležitost mladí režiséři, absolventi pražské FAMU. Ti natočili klasické povídky s Viktorem Preissem, Františkem Němcem či Miroslavem Táborským v hlavních rolích. Zajímavé je srovnání novinky s předešlými televizními verzemi povídek, které vznikly ještě v době Československé televize. Kdo by čekal nějaké novátorské pojetí, bude zklamán. Ani mladí tvůrci se nevyhnuli okouzlení prvorepublikovým retrostylem, staromilskému způsobu vyprávění a typickým "dýchánkovým" klišé. Tu a tam též zarazí nepřesnosti: v povídce Jasnovidec je titulní postavou předlohy charismatický orientálec, v novém pojetí jej hraje třicetiletý blonďák Ladislav Hampl, v příběhu Závrať si zase tvůrci domysleli závěrečné milostné vzplanutí mladé manželky k psychiatrovi, jenž léčí jejího muže.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.