Romantická vidina Kalifornie jako země splněných snů se datuje k prvním zlatokopům, ale konkrétně okolí kaňonu Topanga již od dvacátých let minulého století přitahovalo hollywoodské hvězdy a po válce rockové muzikanty, jmenovitě třeba Neila Younga, přičemž další přijížděli hrát do pověstného klubu Corral. Po vyhoření ještě stihl hostit kapely z losangeleské punkové scény, ale na začátku devadesátých let, kdy Topangou uprostřed krize středního věku projížděl písničkář Colin Hay, tehdy čerstvě emancipovaný frontman hitparádové kapely Men at Work, už tu opět zbývaly jen hory, nepřehrazená jezera, rytiny po indiánském kmeni Tongva a ve vzduchu stovky historek. To všechno na rodilého Skota Haye, který od čtrnácti žil v Austrálii, zapůsobilo a v Topanze si během let vystavěl kamenný domeček. V jeho podkroví vznikla i právě vydaná deska Gathering Mercury, jedna z Hayových nejsilnějších.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.