Francouzský autor napsal
novelu o výpravě do Tibetu

 

Francouzský spisovatel Jean-Marie Blas de Robles (1954) debutoval už roku 1982, proslavil se ale až románem Tam, kde jsou tygři domovem (2008) a za něj také získal Prix Médicis. Českým čtenářům román vloni nabídlo nakladatelství Host a prozaik ho zároveň osobně přijel představit na pražský veletrh Svět knihy.

I to jistě přispělo k tomu, že se mezi nepříliš početně zastoupeným vzorkem současné francouzské literatury, jak ji máme možnost česky číst, román zařadil ke špičce, jež neušla pozornosti médií ani čtenářů. V těchto dnech Host, opět v pěkném překladu Ladislava Václavíka, nabízí další autorovu knihu, mnohem tenčí a také s jednodušším názvem Půlnoční hora (2010). Na první pohled nesahá Tygrům ani po kolena - ale tak jednoduché to není.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.