Zatímco pozornost národa byla v posledních týdnech oprávněně upřena na středověké výroky státních úředníků vůči lidem, kterým si Bůh dovolil nadělit odlišnou sexuální orientaci, neměl by nám unikat jiný, nenápadný kotlík xenofobie, který již delší dobu pobublává v tuzemských médiích. Nejde přitom o homosexuály a kupodivu ani o Romy, nýbrž o vietnamskou menšinu.

Dosavadní vrchol stanovily dva texty z letních měsíců. První na obskurním webu ePortal je docela obyčejná xenofobní hnojůvka na téma, že Vietnamci v ČR jsou ve valné většině pašeráci, kuplíři, výrobci drog a neplatiči daní. Druhý, v Mladé frontě Dnes, která v komentáři Ondřeje Kinkora usoudila, že vietnamská komunita je "odborníkem na hledání děr na trhu v oblasti kriminálních činů".

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.