Měl si odpykat dvacet měsíců ve vězení. Místo toho uprchl a sám sebe odsoudil k vyhnanství na Sibiři. Po 13 letech ruská policie Michala Orsága chytila a nyní je podle zjištění HN zpět v České republice.

Orságovi hrozí, že se nejen nevyhne oněm dvaceti měsícům, ale soud mu k tomu přidá ještě tři roky navíc za útěk.

"Interpol nám oznámil, že Michala Orsága skutečně Rusko deportovalo zpět a nyní je na území České republiky,“ potvrdil HN mluvčí Policejního prezidia ČR Jaroslav Ibehej.

Příběh šestačtyřicetiletého Orsága připomíná scénář amerického thrilleru. V roce 1998 ho Okresní soud v Přerově poslal na rok a osm měsíců do vězení za podvod. Tehdy třiatřicetiletý muž sliboval zprostředkování práce v Itálii, od klientů inkasoval zálohy, ale nic nezajistil a před klienty se skrýval. Celkem si takhle vydělal zhruba 50 tisíc korun.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.