Z okna svého pokoje v devátém patře věžáku má Joaquín Perailes jako na dlani celé historické město Granada, kde studuje na univerzitě architekturu.

Byt, který obývá spolu se spolužáky, leží ve čtvrti, jež skoro celá vyrostla za poslední desetiletí, kdy španělskou ekonomiku živilo hlavně stavebnictví.

"Když jsem dělal střední, spousta spolužáků školy nechala a šla dělat na stavbu. Firmy tehdy bohatě platily všem dělníkům. Přes levné půjčky si mohli brzo koupit auto, motorku či dům," popisuje Perailes. "Když však splaskla realitní bublina, řada z nich byla najednou bez práce a bez vzdělání."

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.