On a ona v krajině tiché zatvrzelosti

Filozofické romány norského učitele fascinuje jedinečná lidská schopnost ptát se, odkud jsme se vzali a před čím utíkáme. Autor Sofiina světa ji obvykle rozvíjí u dětí - teď to zkouší i u dospělých, byť jeho didaktičnost podceňuje formu, která nad knihou vlaje jako Magrittův obraz Hrad v Pyrenejích. Balada o lásce a smrti, kde se po třiceti letech od rozchodu setkávají milenci a po mailu pak rozebírají život bez druhého, je srážkou dvou světů v krajině fjordů. Tichá zatvrzelost, s níž on trvá na darwinismu a náhodě, kdežto ona na víře a mimosmyslovém vnímání, jim dál znemožňuje poznat, že dohromady by dali víc než prostý součet.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.