Eduard Vorobjov v srpnu 1968 jako třicetiletý velel jedné z rot sovětských vojáků, kteří přepadli Čekoslovensko. Po dvaceti letech se vrátil jako vrchní velitel okupačních vojsk a po listopadové revoluci řídil jejich odsun. Nyní, po dalších dvaceti letech, přišel do Česka potřetí.

Červnový termín, kdy bylo dvacetileté výročí odsunu, kvůli nemoci nestihl a tak Prahu navštívil v předvečer 43. výročí okupace.

Vorobjov je také jedním z hlavních protagonistů knihy Invaze 68: Ruský pohled zpravodaje České televize Josefa Pazderky, kterou ve čtvrtek představil Ústav pro studium totalitních režimů.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.