Jakou atmosféru má hlavní město „říše zla“ v okamžiku, kdy se zlí hoši pustí do vojenského puče?

Tehdy mi bylo dvacet a psal jsem pro Studentské listy. Byl jsem na Čukotce podívat se na lovce mrožů. Byl jsem v poloprázdné vesnici, kde žila jedna Ruska a spousta Čukčů. Ta žena mi povídá: „Děje se něco strašného, protože v rádiu hrají celý den vážnou hudbu. Asi je převrat nebo něco takového.“ Naladil jsem si americkou stanici z Aljašky, tam už hlásili, že po Moskvě jezdí tanky.

Jak jsi se ze zapadlé díry na Sibiři dostal do Moskvy?

Tehdy ještě v Sovětském svazu létaly vrtulníky a letadla téměř do každé vesnice. Nebylo těžké se rychle vrátit do Moskvy. Potřeboval jsem jen pár dolarů a byl jsem v centru převratu.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.