Libyjská vládní armáda odolává už půl roku útokům povstalců i spojenců sil NATO. Odhlédneme-li od strategických úspěchů velitelů a motivace Kaddáfího žoldáků, není divu. Libye má totiž značné zásoby zbraní, ať už těch z minulého století, tak moderní zbraně nakoupené zejména v Evropě od roku 2004.

Kaddáfího režim podle odborníků i svědků z bitevního pole využívá zbraně, které ve velkém nakupoval v 70. a 80. letech minulého století. Do Libye tehdy kromě hlavního exportéra - Sovětského svazu - dodávalo armádní výzbroj i Československo.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.