Kdyby si jamajský opravář ledniček Sly Dunbar nepouštěl koloniální britské rádio Rediffusion, ze kterého v padesátých letech vyřvávala západní muzika, nejspíš by dodnes hrál na prázdné plechovky od jídla. Nikdy by nepotkal basistu Robbieho Shakespearea, v sedmdesátých letech by tak nevznikl tvůrčí tandem Sly & Robbie a na deskách Gainsbourga, Dylana nebo Cockera by neznělo reggae.

Právě díky lásce k fúzi západní hudby a reggae se ale od sebe už čtyřicet let nehnuli na krok a jejich přátelství přežilo přítelkyně i manželky, rozjezd vlastního vydavatelství, slávu i Grammy. Zítra nerozlučná jamajská dvojčata vystoupí v pražském Lucerna Music Baru.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.