Existuje lék na zavilého lékárníka?

Zkušenost z Osvětimi považoval Primo Levi za nesdělitelnou, a přesto třeba Martin Amis v próze Šíp času ukázal, jak pronikavě ji vnímá beletrie. Románová koláž rumunského Němce Dietera Schlesaka dokumentuje zrůdnost autorova krajana, jenž na příjezdové rampě selektoval deportované a s úsměvem je zval do "sprch". Případ Victora Capesia, který v lazaretu skladoval cyklon B a po válce si z naloupených cenností zařídil živnost, se před soud dostal v roce 1965. Obžalovaného čekal devítiletý žalář. Ale kde ještě ani tehdy nebyla špetička svědomí, nemohla být ani lítost, natož rozlišování mezi vládou bezpráví a právním státem.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.