Léto, cestování s písmenky.Absolvovala jsem letošní červencový Měsíc autorského čtení, který rok od roku bobtná. Středoevropský literární festival pořádají z Brna Pavel Řehořík a Petr Minařík. Letošní tempo bylo vražedné, hostina nad knihami, den po dni: Brno, Košice, Ostrava, Vratislav.

Spisovatelé tří zemí se sunou jako na běžícím pásu, žvýkají bonbony zabalené do papíru s otištěnými básněmi: "Bolo to vel'mi dávno./ Zem pukla od slnka./ Vtedy muž zastal pod oblohou a zasadil prvý strom./ Len tak, kvôli tieňu." Organizátoři na nádražích stojí s pomyslnými vysílačkami a podávají šifrované zprávy o tom, že autoři přijíždějí: Hlásím, pomeranče už jsou v bedýnce...

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.