Řecká dluhová krize zasévá zkázu v ziscích českých bank. Ke Komerční bance, která prudký pokles zisku oznámila ve středu, se včera připojila i česká UniCredit Bank. Té se v prvním pololetí čistý zisk meziročně propadl dokonce o víc než polovinu. Vydělala 668 milionů korun, čekalo se přitom, že výsledek bude naopak lepší než loňské 1,48 miliardy korun.

Jenže stejně jako v případě Komerční banky i tady zaúřadovala řecká krize. Banka totiž drží řecké státní dluhopisy za 2,9 miliardy korun. Víc než třetinu této hodnoty přitom odepsala v obavách, že nakonec nedostane zaplacenou plnou hodnotu dluhopisů. Na evropské pomoci Řecku se totiž budou podílet i soukromí investoři - tedy právě banky, které zadlužené zemi půjčily. Řecko jim tak nesplatí všechny dluhopisy, ale pouze část. UniCredit se tak rázem škrtla 858 milionů.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.