Mezi brněnskými policisty i státními zástupci propukla nervozita. Všichni pátrají po detailech úterního zásahu policejní inspekce, při kterém bylo zadrženo šest bývalých i současných policistů, a to převážně z brněnské hospodářské kriminálky. Včera byli všichni obviněni ze zločinného spolčení, vydírání, přijetí úplatku a zneužití pravomoci.

Další lidé mají být předvoláni v nejbližších dnech. Podle informací HN budou na seznamu i někteří brněnští státní zástupci - ti ostatně o policejním zásahu i celém vyšetřováním předem vůbec nevěděli. Případ dostali na starosti jejich kolegové z Ostravy. "Proti všem zadrženým osobám bylo vzneseno obvinění, žádná osoba nebyla propuštěna. V současné době však probíhají ještě prvotní úkony, nyní proto nemohu poskytovat podrobnější informace," řekl HN Petr Šereda, dozorující státní zástupce z ostravské pobočky Vrchního státního zastupitelství v Olomouci.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.