O principech celostní architektury nebo čínského učení feng shui je možné číst knihy, články, navštěvovat přednášky, mluvit s architektem nebo koučem. Nejlepší je ale zážitek na vlastní kůži nebo alespoň zprostředkovaná virtuální návštěva takového prostoru.

Virtuální procházku připravil Oldřich Hozman, akademický architekt, který navrhuje léčebná prostředí, vzdělávací centra, waldorfské školy, kulturní stavby, knihovny, kanceláře...

Prohlídka domu

Podle principů feng shui vzniká i nízkoenergetický rodinný dům v Lánech. Pro zájemce se chystají jeho prohlídky na neděli 28. srpna od 10, 14, 17 a od 20 hodin. Pozemek s rozestavěným domem se nachází po vjezdu do ulice Polní na jejím konci vpravo.

"Principy feng shui zlepšují vztahy na pracovišti nebo výkonnost lidí," říká Hozman.

V Praze můžete navštívit například restauraci Maitrea v Týnské uličce, kterou tento architekt navrhl. "Mojí filozofií je naladit se na osobní záměr člověka. Jednou z metod, jak s klientem spolupracuji, je třeba to, že spolu modelujeme ze sochařské hlíny model domu. Používám takové metody, aby se každý mohl vyjádřit. Svýma rukama vymodelujete dům svých představ. Uvidím v tom tak tu první formu. Následně projekt detailně propracuji. Hodně mě zajímají všechny metody, kde se může projevit vaše tvořivost," vysvětluje.

Tvůrčí metoda sdílením a společným modelováním staveb je jednou z metod jeho práce. "V dnešní době, kdy se lidé hodně individualizují, není interiér jen o barvě, ale je to o té cestě každého z nás. Znamená to vědět, co chci,“ dodává Hozman. Nechte se inspirovat ukázkami ze Studia ARC.