Český stát má k dispozici stroj na peníze, který je nejen patřičně nablýskaný, ale také překvapivě efektivní. A navíc nese hollywoodskou značku.

Systém finančních pobídek pro filmové produkce, který na základně výjimky udělené Evropskou komisí funguje právě rok, má první pozitivní výsledky. A nejde jen o to, že se v uličkách Prahy zase prohání Tom Cruise, míří sem i Lucasovi Jediové. Český stát na účasti zahraničních filmařů v Česku slušně vydělává - jen ve srovnání s loňskem činí meziroční nárůst výnosů z účasti zahraničních produkcí v Česku pro státní kasu téměř dvacet procent. Jenže výnosná mašina na peníze se může velmi brzy zadřít.

Zatím jste si přečetli méně než 5 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.