Na přelomu tisíciletí Česko platilo doslova za ráj zahraničních filmařů - čeští filmoví fanoušci starobylé pražské uličky a českou krajinu rozpoznali například v Johance z Arku s Milou Jovovichovou, v akčních hitech jako Van Helsing či v dramatu Z pekla s Johnnym Deppem. V Česku se točil i komiks Hellboy nebo první díl výpravné fantasy Letopisy Narnie.

Pak však hollywoodští filmaři začali počítat - a místo do Česka jezdit do okolních států. Díky systému daňových pobídek začaly být levnější Maďarsko, Rumunsko či Ukrajina, ale také třeba Německo.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.