Akcie firem, které vyrábí energii z větru, patří, vedle solárních a geotermálních společností, k těm nejslibněji se vyvíjejícím za posledních deset let. "Proto diverzifikace rizika investováním do větru, který patří do kategorie takzvaných zelených odvětví, dává smysl," říká Jan Maňák, analytik BNP Paribas Asset Management.

Větrné elektrárny nejsou žádnou novinkou. Po světě se stavějí už desítky let a jejich masivní rozšíření souvisí se stále naléhavěji zdůrazňovanou hrozbou vyčerpání neobnovitelných zdrojů energie, jako je ropa a zemní plyn. Pro toho, kdo chce mít svými investicemi pokryty i ekologické výrobce obnovitelných zdrojů energie, představují zajímavou příležitost. Investoři by se měli zajímat o akcie takových společností, jako je Siemens, GE Energy, nebo Mitsubishi Power Systems. Například akcie Siemensu za poslední dva roky zvýšily svou cenu na trhu o 78 procent, a GE Energy zdražila za stejné období o 29 procent.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.