Fotbalistům Manchesteru United vyšla odveta za finále Ligy mistrů. Přípravný duel s Barcelonou ve Washingtonu vyhráli díky brankám Naniho a Michaela Owena 2:1. Za katalánský klub skóroval Thiago.

Zápas na stadionu FedEx Field, kde hraje tým amerického fotbalu Washington Redskins, sledovalo 81.807 diváků. Mimo jiné mezi nimi byla hvězda basketbalové NBA Kobe Bryant z Los Angeles Lakers.

United, kteří s Barcelonou v květnovém finále Ligy mistrů prohráli 1:3, otevřeli skóre ve 22. minutě po Naniho zásahu z protiútoku. Španělský šampion zejména ve druhé půli na hřišti dominoval, ale vyrovnat se mu podařilo až v 70. minutě po Thiagově střele.

Poslední slovo ale patřilo Manchesteru. Tom Cleverley vystihl přihrávku Sergia Busquetse, našel rozběhnutého Owena, který překonal Victora Valdése v brance Barcelony. Anglický útočník mohl v nastavení přidat další gól, z malého vápna však přestřelil.

United na americkém turné neprohráli ani jeden z pěti zápasů, domů se navíc vrací se skóre 20:3. Tým trenéra Alexe Fergusona nyní čeká závěrečný přípravný zápas s New Yorkem Cosmos. První srpnovou neděli se pak utká v anglickém Superpoháru s Manchesterem City a ligu zahájí o týden později na hřišti West Bromwiche.