Vážení pozůstalí, ať žije mrtvola!

"Mám k vraždě buržoazní přístup: neschvaluji ji," vyznal se Hercule Poirot. Malé šedé buňky brilantního Belgičana tím shrnuly britský náhled na zločin, jenž křiklavě vybočuje z řady tamních útlocitných ctností. Proměny ostrovní detektivky s důrazem na meziválečný "zlatý věk" glosuje její žijící první dáma s vervou, která dalece předčí prosté "povídání". V esejích srovnatelných s jiskrností Juliana Symonse či Josefa Škvoreckého v oboru literární vědy vroubené mrtvolami čtenář ani nepocítí, že se P. D. Jamesová (1920) poklonila domovskému žánru v devětaosmdesáti. Ale on ani její Dalgliesh nebyl konvenční inspektůrek.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.