Japonský výrobce elektroniky Sony Corp. vykázal v prvním čtvrtletí fiskálního roku ztrátu 15,5 miliardy jenů (3,4 miliardy Kč) po zisku 25,7 miliardy jenů za duben až červen 2010. Na ztrátě měly hlavní podíl březnové zemětřesení a cunami, ale také pokles cen televizorů a útok hackerů na firemní internetovou herní síť. Uvedla to společnost v dnešním prohlášení.

Provozní zisk za tři měsíce do konce června klesl o 59 procent na 27,5 miliardy jenů. Výsledky však překonaly odhady analytiků dotazovaných agenturou Thomson Reuters, kteří čekali zisk 15,2 miliardy JPY.

Výrobce televizorů Bravia či herních konzol PlayStation zatím ponechal beze změny výhled provozního zisku na celý fiskální rok, který má činit 200 miliard JPY, tedy zhruba stejně jako loni. Analytici očekávají zisk až 224,5 miliardy jenů. U čistého zisku však prognózu snížila na 60 miliard z květnových 80 miliard JPY.

Firma rovněž zhoršila výhled pro televizory na 22 milionů přístrojů z 27 milionů. Odhad pro prodej konzol a fotoaparátů však nezměnila. Letos chce Sony prodat 15 milionů konzol PlayStation 3 a 24 milionů digitálních fotoaparátů, napsaly agentury AP a Reuters.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru