Stovky milionů korun mohla ušetřit společnost ČEZ na stavbě obřích solárních elektráren v Ralsku, kdyby si jako dodavatele vybrala známou a respektovanou firmu.

ČEZ přesto pro náročnou stavbu gigantických rozměrů zvolil společnost s neznámým majitelem a bez jakýchkoli zkušeností - firmu Amun.Re. Ta si za solární elektrárny v celkové hodnotě více než pěti miliard naúčtovala 89,5 milionu korun za 1 megawatt, zatímco renomovaná německá společnost SolarHybrid AG nabízela ve stejné době a ve stejné lokalitě stavbu fotovoltaiky, která by se i s cenou přípojky a rozvodny vešla do 70 milionů za 1 megawatt.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.