Co se stane, když vezmete indiána zvyklého zdobit se peřím a obstarávat si potravu lovem a převezete jej do města plného civilizačních vymožeností a provinciálních manýr? Právě to udělal v roce 1908 mladý dobrodruh, cestovatel a sběratel kaktusů Alberto Vojtěch Frič. Ve snaze zajistit lékařské ošetření indiánovi jménem Čerwuiš, jehož kmen trápila neznámá choroba, vzal nemocného od jeho blízkých do paraguayského Asunciónu. Jenže věci se tak zašmodrchaly, že Frič s Čerwuišem nakonec zakotvili - až v daleké Praze.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Už její prvotina pro dospělé Anna chce skočit sbírala chválu kritiků i ceny. Nyní vydala melancholický příběh o životě jihoamerického indiána v Praze za Rakouska-Uherska. Pracovala na něm dlouhé tři roky. "Někdy se mi zdá, že jsem úplně zapomněla kreslit," říká nejslavnější česká komiksová autorka Lucie Lomová.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.