Moderní umění se od počátku minulého století zaklínalo bořením tabu, erotickou odvázaností, vulgaritou či výsměchem vůči církvi. De facto se však vlamovalo do otevřených dveří, neboť všechny tyto "avantgardní" atributy už dávno předtím absorbovala lidová slovesnost. Pochopitelně jen ta, jež nebyla veřejně publikována.
Dokládá to nejen nedávno znovu vydaná Erotická revue, kde se tuzemská moderna potkala se zapovězeným folklorem, ale také soubory autentické slovesnosti z jiných zemí. Po svazcích erotického folkloru provenience ruské - Zakázané pohádky - a jihoslovanské - Mé jméno je Jebáš - se k nám nyní dostává pod názvem Jak muži přišli ke svému údu korpus necenzurovaných legend, pohádek a humorek z Bulharska a Makedonie.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.