Voda představuje v posledních několika málo letech hit mezi investory do zelených zdrojů. Investovat však do ní přímo jakožto do komodity zatím nelze. Koupit si na komoditní burze třeba pár tisíc kubíků pitné vody termínovým kontraktem, jako to jde například u ropy, v tuto chvíli není možné. Jde to ale prostřednictvím řady investičních nástrojů, které kapitálové trhy znají.

Tím nejjednodušším způsobem je nákup akcií společností, které se zabývají distribucí pitné vody, její úpravou, čištěním nebo třeba odsolováním. "Akcie takto zprostředkovaně spojené s vodou, coby specifickou komoditou, mají výrazně nižší cenové výkyvy, neboli volatilitu, než je průměr akciového trhu," zdůrazňuje Petr Břicháč, ředitel oddělení obchodování s akciemi v LBBW Bank.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.